2023 m. birželio 29 d., ketvirtadienis

Etwinning projektas ,,Our schools beautiful, sustainable, together”


Alytaus Dzūkijos mokyklos  9 specialiosios klasės mokiniai, vadovaujami mokytojos metodininkės Ilonos Nedzinskienės  šiais 2022-2023 mokslo metais dalyvavo tarptautiniame eTwinning projekte ,,Our schools beautiful, sustainable, together”.

Projekto trukmė:  2022/2023 mokslo metai.

Projekto dalyviai:  43 mokytojai su savo ugdytiniais iš 13 šalių: Vokietijos, Albanijos, Ispanijos, Jordanijos, Kroatijos, Lenkijos, Rumunijos, Italijos, Lietuvos, Moldovos Respublikos, Turkijos, Graikijos, Šiaurės Makedonijos.

Etwinning projektai yra puiki galimybė paįvairinti ugdymo procesą, kuri leidžia geriau pažinti savo mokinius. Mokytojas yra mokymo proceso vadybininkas, organizatorius, kuris tariasi su mokiniu priimdamas sprendimus. Projektinė veikla leidžia mokytis vieniems iš kitų. Darbas projektų metodu padeda kurti, formuoti ir tobulinti įvairias kompetencijas. Šiuolaikiniame pasaulyje labai svarbi yra tarpkultūrinė kompetencija, tad šiuo projektu buvo siekiama, kad mokiniai įgytų įgūdžių sėkmingai komunikuoti su skirtingų kultūrų žmonėmis. Šio projekto veiklos orientuotos į mokinių socialinį, motorinį, rūpinimosi savimi, pažinimo ir kalbos vystymąsi.

Projekto tikslai:

o    Plėtoti mokinių tarpusavio mokymąsi per siūlomas veiklas;

o   Ugdyti mokinių socialinius, kalbinius, pažinimo ir rūpinimosi savimi įgūdžius;
o   Skatinti mokinius stebėti, analizuoti ir spręsti reikšmingas realaus gyvenimo problemas;
o   Ugdyti kompiuterinius įgūdžius (IKT) ir suvokti šių įgūdžių panaudojimo ugdymo tikslais svarbą;
o   Gerinti vaikų ir vaikų bei suaugusiųjų bendravimo santykius;
o   Tobulinti kalbų įgūdžius.

Mokiniai aktyviai dalyvavo veiklose, tyrinėjo, rengė pranešimus, dirbo su veiklomis tarptautinėse grupėse ar komandose, tobulino skaitmeninį raštingumą, kritinį mąstymą, emocinį intelektą, kultūrinę ir pilietinę savivoką, atliko stebėjimus, analizavo. Projekto metu nuveikėme daug įdomios veiklos, atlikome puikių darbų dirbdami tarptautinėse komandose.

Rugsėjo mėnesį vyko šalies, mokyklos, ir mokinių pristatymas ,,Pažinkime vieni kitus“. Sukurta bendra elektroninė storyjumper knyga. Kūrėme projekto logotipą, rinkome gražiausią, balsavome. Paminėjome ES kalbų dieną. Spalio mėnesį bendradarbiavome codeweek programavimo veikloje. Minėdami pasaulinę gyvūnų dieną lankėmės gyvūnų globos asociacijoje ,,Keturkojo viltis“, taip pat šia proga žaidėme bendrą kahoot žaidimą.  Lapkričio mėnesį paminėjome tarptautinę gerumo dieną. Gruodžio mėnesį vykdėme žiemos veiklas: pristatėme savo miestą pasipuošusį Kalėdinėms šventėms, rašėme partneriams sveikinimus Kalėdų ir Naujųjų metų proga, gaminome senius besmegenius. Sausio mėnesį tarptautinėse komandose atlikome užduotį ,,Žmonės garsinę mūsų šalį”. Taip pat bendrai kūrėme akrosticho eilėraštį. Iš projekto pavadinimo išsirinkome vieną raidę, pagal kurią reikėjo parašyti posakį ir įkelti atitinkančią nuotrauką iš mokinių veiklų. .Vasario mėnesį paminėjome saugesnio interneto dieną, žaidėme bendrą žaidimą. Kovo mėnesį paminėjome pasaulinę vandens dieną, visi kartu kūrėme bendrą elektroninę knygą ,,Vandens lašelio kelionė per Europą“. Balandį paminėjome pasaulinę žemės dieną. Iš projekto pavadinimo pasirinkome vieną raidę ir ją dekoravome gamtos motyvais.

Vykdant šį projektą stiprėjo mokinių savivertė ir mokymosi motyvacija. Dalyvavimas projekte suteikė mokiniams teigiamų emocijų bei džiaugsmingų akimirkų.  Svarbu tai, jog  projekte dalyvaujantys specialiųjų ugdymosi poreikių turintys mokiniai, tampa lygiaverčiais partneriais su kitų šalių  mokiniais. 

                                                                                      Mokytoja     Ilona Nedzinskienė